ST. AUGUSTINE [FLORYDA] – CO WARTO ZOBACZYĆ

St. Augustine to niewielkie miasto, które zdobyło nasze serca. Położone w północnej części Florydy, jest najstarszą europejską osadą na kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych.

Nasza relacja

St. Augustine było naszym przystankiem między Miami, a Savannah. Mieliśmy smaka na prawdziwą, kubańską kanapkę sprzedawaną przy jednym z najbardziej znanych „food trucków” w okolicy, ale jak to zwykle bywa, spóźniliśmy się o 15 minut. Swoją drogą, kto zamyka knajpę przed południem? Poszukiwanie jedzenia stało się pierwszym punktem programu. Minęliśmy nawet restaurację polsko-włoską, w której serwowano pierogi, ale tu z kolei było jeszcze zamknięte. W niezbyt dobrym humorze postanowiliśmy kontynuować wycieczkę na głodniaka.
 st. augustine

Miasteczko będzie nam się kojarzyć z przepiękną zabudową – tą historyczną jak i jednorodzinną oraz przemiłymi ludźmi. Ochroniarze, panie stróżujące przy muzeach oraz zwykli przechodnie uśmiechali się do nas i pozdrawiali. Na początku trochę nas to krępowało, bo nie jesteśmy przyzwyczajeni do takich uprzejmości od nieznajomych, ale od razu poprawiło nam humor.Historia St. Augustine jest długa i krwawa, poniżej link do ciekawego filmu na YT – najważniejsze informacje w pigułce.

Kilka zdjęć z bocznych ulic St. Augustine. Pełnych drzew i niskiej, lekko zaniedbanej zabudowy. Na podwórkach nie było widać żywego ducha, po mieście przechadzali się głównie turyści. Idealne miejsce do nakręcenia serialu w klimacie lat 80-tych.

st. augustine
st. augustine
st. augustine
st. augustine
st. augustine
st. augustine

Naszym kolejnym przystankiem było Savannah. Miasto zupełnie różne od Miami i St.Augustine. Po kilkugodzinnym spacerze skierowaliśmy się w stronę stanu Georgia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *