BANGKOK – CO ZOBACZYĆ?

Część 1 – Bangkok miasto kabli

Z kilku ciekawych miejsc jakie odwiedziliśmy w Bangkoku najbardziej zapadły nam w pamięć dwa – Wielki Pałac Królewski oraz Wat Pho z ogromnym leżącym Buddą. 

Do Pałacu Królewskiego udaliśmy się wcześnie rano. Kolejek nie udało nam się uniknąć, ale zwiedzanie z samego rana ma ogromną zaletę. Już na samym wejściu zostaliśmy zatrzymani przez ochroniarza, który uznał nasze ubranie za nieodpowiednie (krótkie spodenki u facetów, leginsy, sukienki przed kolano u kobiet, zbyt krótki rękaw) i odprowadził nas do szatni, w której za kaucją można było wypożyczyć ubrania z długim rękawem oraz szerokie, długie spodnie i spódnice. Wyglądały okropnie. Najgorsze jednak było to, że przy oddawaniu ubrań, wrzucało się je do kosza, z którego były one od razu wydawane nowym zwiedzającym. Długi rękaw, temperatura ponad 35 stopni Celsjusza – wszystkie oddawane ubrania ociekały potem i takie spocone rzeczy nakładały kolejne osoby. Był to jednak jedyny mankament całego zwiedzania. Pałac Królewski to miejsce, w którym spędzić można kilka dobrych godzin. Składa się  dwóch części – świeckiej i religijnej, dzięki czemu możemy dowiedzieć się więcej nie tylko o tradycji czy religii Tajów, ale również o historii kraju i miasta. Wstęp – około 30 zł. Kilka zdjęć poniżej:

Niedaleko Pałacu znajduje się Wat Pho ze wspomnianym już ogromnym leżącym Buddą. Niestety nie udało nam się uchwycić go w całości. Sam kompleks otaczający świątynie również jest dosyć spory, pełen mniejszych świątyń z podobiznami Buddy. Zgodnie z obyczajem do świątyń należy wejść bez obuwia. Wstęp: około 10 zł. W cenę biletu wliczona jest butelka wody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *