SAN MARINO – ATRAKCJE

San Marino to najstarsza republika świata, enklawa na terytorium Włoch. Pomimo tego, że jest krajem małym, można tam spokojnie spędzić cały dzień – my jednak po trzech godzinach łażenia w górę i w dół czuliśmy, że więcej zobaczyć się już nie da. Zostawała jeszcze opcja zwiedzenia San Marino turystycznym pociągiem, ale to raczej dla leniwych rosyjskich turystów.
Jeśli nie mamy własnego środka lokomocji, najlepiej wsiąść w autobus z Rimini (jakieś 30 km) przy dworcu kolejowym. Bilet jest stosunkowo tani (4,5 EUR w jedną stronę, a podróż trwa około 50 minut, z czego przez cały czas można podziwiać przepiękne widoki).

Centrum turystyczne San Marino stanowi stare miasto, otoczone murami obronnymi. Znajdują się one na wzgórzu, a z punktów widokowych, przy dobrej widoczności widać Morze Adriatyckie i Rimini. Cały obiekt pełen jest wąskich uliczek, kamiennych domów, ogrodów poukrywanych w bocznych ulicach. Zawsze można też odpocząć w restauracjach z genialnym punktem widokowym i zjeść pizzę za 5 euro.

W San Marino jest taniej niż we Włoszech, więc średniowieczne centrum pełne jest sklepów z serii „tysiąc w jednym rupieciu”, są pamiątki, torebki, perfumy, ciuchy, tytoń, jedzenie itp. Ciekawostka – San Marino, choć małe, posiada własny browar z dobrym piwem (sprawdzone!), skosztowaliśmy również lokalnej czekolady – smakowała ona jak wyrób czekoladopodobny, więc pozostaliśmy przy degustacji piwa. W tym samym miejscu znajdowało się stoisko z piwami o dość kontrowersyjnych nalepkach. Począwszy od nagich kobiet, na Hitlerze i Stalinie skończywszy… 

Część 1 – Ibiza

Część 3 – Rimini i Bolonia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *