IBIZA – SAN ANTONIO I SAN JOSEP

Z Wrocławia na Ibizę najtaniej dolecieć przez Włochy. Udało nam się znaleźć tani bilet do Treviso, potem na Ibizę i powrót przez Bolonię. Kwiecień jest o tyle ryzykowną porą na odwiedzanie wyspy, że pogoda potrafi płatać figle. I tak pierwszego dnia powitał nas silny wiatr i dość niska temperatura, ale już następnego pogoda diametralnie się zmieniła (co widać na zdjęciach).

Najistotniejszą różnicą pomiędzy Ibizą w sezonie i poza nim jest ilość i rodzaj turystów. O ile latem Ibiza pęka w szwach od młodzieży bawiącej się w dyskotekach, na plażach i na ulicach, o tyle od jesieni do wiosny wyspę odwiedzają głównie wycieczki krajoznawcze i emeryci z Niemiec i Skandynawii. Większość hoteli i dyskotek jest wtedy zamknięta, a miasta pustoszeją. Według nas jest to jeden z lepszych okresów, żeby wybrać się na zwiedzanie – ceny są dość niskie i nie ma tłoku.

O Ibizie można napisać naprawdę wiele. Przede wszystkim, wraz z Majorką, Minorką, Formenterą i Cabrerą wchodzi w skład Balearów. Po drugie wiodącym językiem jest tam kataloński w dialekcie Ibicenco (ale po hiszpańsku idzie się bez problemu dogadać). Po trzecie Ibiza to nie tylko dyskoteki, ale również przepiękna architektura, przyroda, plaże i pyszne jedzenie. Po czwarte Ibiza to również wyspa hipisów. Popularne są hippie targi oraz imprezy Flower Power nawiązujące klimatem do lat 60-tych.

Podczas naszego weekendu na wyspie odwiedziliśmy między innymi San Antonio oraz San Josep. W związku z tym, że z komunikacją miejską jest dość krucho, warto wypożyczyć samochód na lotnisku (wyjdzie o wiele taniej niż taksówka). Naszym głównym celem było zobaczenie słynnego Café del Mar. Jest to jeden z piękniejszych zachodów słońca, odbywający się przy akompaniamencie muzyki chill out i mnóstwa turystów (niektórym zdarza się nawet płakać:)

Część 2 – San Marino

Część 3 – Bolonia i Rimini 

 
 

San Josep

Najlepsze z możliwych śniadanie – świeżo wyciskany sok z pomarańczy, café con leche i ensaimada (delikatny chlebek na słodko)

One Reply to “IBIZA – SAN ANTONIO I SAN JOSEP”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *